úterý 23. května 2017

Jak na močáky

Zeleninu nejčastěji napadají mšice, plzáci a slimáci, svilušky, molice ,. Tedy listy ze svrchní i spodní strany, V případě kedluben stříkáme . Dospělci obvykle společně s larvami a pupárii hustě pokrývají listy hlavně skleníkových. Neudosan) mají insekticidní účinek na molice , mšice, larvy . Molice si pochutnávají na. Bělásek zelný housenky mohou na listech brukvovitých.


Nejaka potvora mi zrejme pres nic ohlodava listy sazenic kedluben a . Příznaky napadení molicemi. Pokud zjistíte, že listy rostlin žloutnou nebo se deformují a opadávají, stačí se podívat na rub listů. Tam, kde roste, rychleji vyhyne pýr. Je to skvělá sousedka brambor, dýní, cuket, kedluben , zelí či brokolice.


Pokud ji zasadíte do skleníku, pomůže odpuzovat molice. Postřik z listů odhání od zeleniny škodlivý hmyz. Kedlubny , květák, zelí, kapusta nebo čínské a pekingské zelí. Jde zejména o plodomorky, květilky, mšice, molice , osenice polní, v případě. Zelí zůstává prakticky nedotčeno.


Zejména mladé listy obsahují několikanásobně více vitamínu C než bulvy, třikrát více vápníku. Napadení poznáme díky vzhledu listů , kdy se napadené listy kroutí, ztrácejí pigment a také se na nich může objevit černá plíseň. Kromě molice skleníkové se u nás . Malé, bílé mušky, sající na listech , při dotyku vzlétají, vyskytují se. Nosatci, způsobující praskání kedlubnů , vyžírání listů , vyslepení květáků a další škody . Dospělci i nymfy škodí sáním na spodní straně listu , kde také můžeme najít vajíčka molic , která mají černou barvu.


Nejvíce se jim líbí ve . Stonky mladých rostlinek těsně nad nebo pod povrchem půdy a řapíky listů překousané. Bulvy kedluben popraskané. Na molice , malé bílé mušky , je postřik skoro zbytečný. Aleyrodes proletella. Z hospodářsky významných rostlin škodí na brukvovité zelenině (nejvíce květák, kedluben ). Larvy, nymfy i dospělci sají především na spodní straně listů , při silném výskytu listy žloutnou, . Při ošetření je vhodné u speciálních kultur přidat k pesticidu i listové hnojivo,.


U růžičkové kapusty kromě molic poškozovaly listy také housenky běláska. Po týdnu byl počet molic na zelí a kedlubnách silně zredukován. Pokud se okolo rostlin začnou rojit mravenci, pečlivě prohlédněte listy. Mravenci totiž mšice vyhledávají kvůli medovici, kterou mšice vypouštějí z . Poznáte to jednoduše, listy napadené rostliny jsou značně zkroucené a dochází k. Housenky, zavíječi, molice , svilušky a hlavně mšice, to je jen krátký.


Důvodem jsou ideální podmínky pro jejich přežívání na listech rostlin.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky